29 sierpnia 2021 r. odbyły się Dożynki Gminne w Ruścu. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji rolników w koście parafialnym w Ruścu. Następnie korowód dożynkowy przemaszerował na teren GOSiR w Ruścu, gdzie 18 sołectw z terenu naszej gminy zaprezentowało swoje wieńce. Wójt Damian Szczytowski złożył serdeczne podziękowania wszystkim rolnikom za ich ciężką całoroczną, pełną poświęcenia pracę. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został również konkurs na najpiękniejszą dekorację dożynkową. Komisja konkursowa, spośród 13 sołectw uczestniczących w zabawie, wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - Sołectwo Kuźnica,
II miejsce - Sołectwo Zalasy,
III miejsce - Sołectwo Korablew.
Serdecznie dziękujemy wszystkim sołectwom za udział i gratulujemy zwycięzcom!
___________________________
Imprezą towarzyszącą był III Festiwal Smaków zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Ruścu. 12 kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenie z terenu naszej gminy przygotowały degustację lokalnych przysmaków według tradycyjnych receptur. Stoiska cieszyły się ogromną popularnością. Pyszności znikały w mgnieniu oka! Wielbiciele sztuki podziwiać mogli wystawę prac malarskich mieszkanki Koloni Rusiec - Pani Agaty Włodarczyk.
___________________________
Druga część Dożynek Gminnych to iście muzyczne wydarzenie! Na scenie zaprezentowała się Amatorska Orkiestra Dęta im. K. Namysłowskiego w Ruścu, Kapela Chłopaki Szczercowiaki, młode talenty wokalne, artysta disco Bartosz Jagielski oraz gwiazda wieczoru – KORDIAN. Do północy uczestników bawił Dj Manki, a zwieńczeniem wieczoru był niesamowity pokaz laserów przestrzennych.
___________________________
Dziękujemy wszystkim sołectwom, OSP, KGW, stowarzyszeniom za pomoc w organizacji Dożynek Gminnych oraz III Festiwalu Smaków, za animacje, a także atrakcje dla dzieci, za przepiękne dekoracje i wieńce dożynkowe! Poświęciliście Państwo swój prywaty czas, co zaowocowało wyjątkowym wydarzeniem!
 
DSC_0297__kopia.jpg