22 kwietnia 2017 r. o godzinie 19:00 w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie na ulicy Woronicza odbyła się finałowa gala plebiscytu „WÓJT ROKU 2016”, w której uczestniczyło dziesięciu wójtów z całej Polski, wytypowanych wcześniej przez Kapitułę Konkursu.

Honorowym patronem konkursu był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wyborom „WÓJTA ROKU 2016” patronował również Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel. W skład Kapituły, która z grona zgłoszonych wybrała finałową dziesiątkę wchodziły następujące osoby: Barbara Fedyszak-Radziejowska – doradca Prezydenta RP, Mirosława Jaroszewicz-Łojewska - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Witold Szmulewicz – Krajowa Rada Izb Rolnych, Adam Nowak – Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Robert Głowacki – Program 1 TVP S.A.

Konkurs promuje wójtów, którzy aktywnie działają na rzecz rozwoju małych ojczyzn – pozyskując środki wewnętrzne i zewnętrzne, tworząc dochody gminy, rozbudowując infrastrukturę, dbając o oświatę, angażując się w sprawy społeczne i kulturalne. Wyłoniona dziesiątka musiała spełnić najwyższe standardy w wymienionych wcześniej obszarach.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego wójta w kraju, ale również pokazanie innym, że można i warto pracować, by stwarzać lepsze warunki życia mieszkańcom. Nie jest to łatwe… ale jest możliwe. Po raz kolejny dowiódł tego Wójt Gminy Rusiec – Dariusz Woźniak. Z ogromnego grona wójtów i burmistrzów to Jemu przypadł zaszczytny tytuł „WÓJTA ROKU 2016”. Doceniony został za to, że swoją pracę wykonuje z pasją, poświęceniem, i co najważniejsze – jest skuteczny. Żeby być skutecznym, trzeba znać potrzeby mieszkańców swojej gminy. By zasłużyć na uznanie, trzeba działać i mieć się czym pochwalić. I Kapituła i mieszkańcy gminy Rusiec docenili troskę o ludzi i dbałość o inwestycje. Warto wspomnieć choćby o drogach, chodnikach, rozbudowanych i dobrze wyposażonych szkołach, placach zabaw, Banku Żywności, bezpłatnej pomocy dla rolników w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie, organizowaniu letniego wypoczynku dla najmłodszych czy wspieraniu stowarzyszeń działających na terenie gminy.

Każdy sukces dodaje skrzydeł. Jesteśmy przekonani, że Wójt Gminy Rusiec – Dariusz Woźniak nadal będzie pracował z pasją dla dobra publicznego.