Jeden z czerwcowych weekendów w Gminie Rusiec upłynął pod znakiem festynów. Świętojańskie Powitanie Lata w Ruścu, X Piknik Motocyklowy w Woli Wiązowej, zabawa odpustowa w Dąbrówkach Kobylańskich na stałe wpisały się w kalendarz imprez rozpoczynających wakacje.
W piątkowe popołudnie 23 czerwca w Ruścu zadbano o najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Na terenie GOSiR animatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Ruścu poprowadzili gry i zabawy, konkurs wyplatania wianków, poszukiwanie kwiatu paproci. Fantastycznie zaprezentowały się dzieci, które uczęszczały na zajęcia języka angielskiego w Gminnym Ośrodku Kultury. Umiejętności aktorskie i językowe młodych ludzi robiły duże wrażenie. Wiele radości sprawiły najmłodszym bezpłatne atrakcje: dmuchańce, malowanie twarzy i modelowanie z balonów. Dla dzieci i młodzieży wspomniana impreza stanowiła kolorowy początek wakacji. Życzymy słonecznego, bezpiecznego wypoczynku i zachęcamy do skorzystania z wakacyjnej oferty przygotowanej przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Ruścu.
           Następnego dnia ponad trzystu motocyklistów wzięło udział w zlocie, który jak co roku w ostatnią sobotę czerwca odbył się w Woli Wiązowej. Gościliśmy motocyklistów z całej Polski. Budząca ogromne zainteresowanie parada motocyklowa, koncerty zespołów rockowych, pokaz udzielania pierwszej pomocy, freestyle, konkursy dla miłośników motocykli… wypełniały czas zlotowiczom. Piękna pogoda pozwoliła na zabawę do późnych godzin nocnych. Licznie zgromadzona publiczność bawiła się z zespołem LOGARYTM.
Warto wspomnieć, iż w organizację Pikniku włączyła się Lokalna Grupa Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty”. Osiem pięknie przygotowanych stoisk z lokalnymi przysmakami  z gmin: Rusiec, Szczerców, Pątnów, Strzelce Wielkie, Kiełczygłów dodawało uroku i smaku imprezie. Wystawa rękodzieła, kolczyków, bransolet, kwiatów, wykonanych przez Panie  ze Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych z Ruśca przyciągała wzrok.
Dziękujemy wszystkim stowarzyszeniom za aktywny udział i pyszny poczęstunek.
Motocyklistom życzymy udanego i bezpiecznego sezonu. Do zobaczenia w przyszłym roku!
         A w niedzielę 25 czerwca odbyła się zabawa odpustowa w Dąbrówkach Kobylańskich. Była ona doskonałą okazją do tańca, ale i spotkań, rozmów, wspomnień i degustacji wspaniałej zupy cebulowej serwowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Aleksandrowa. I gospodarze, i goście bawili się świetnie.
         Trzeba przyznać, że to wyjątkowo miły początek wakacji. A przed nami więcej czasu na wypoczynek. Oferta przygotowana dla mieszkańców Gminy Rusiec przedstawia się atrakcyjnie. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w festynach, spotkaniach sołeckich i dożynkach.