Tegoroczne ferie w Gminie Rusiec minęły bardzo szybko. Oferta zajęć feryjnych opracowana przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Ruścu przyczyniła się do aktywnego, wesołego i różnorodnego spędzenia czasu przez dzieci i młodzież. Najmłodsi ani się obejrzeli, a już musieli wracać do szkolnych ławek. Dwutygodniowy okres odpoczynku był czasem pełnym atrakcji sportowych, tanecznych, muzycznych i tych związanych z rozwojem manualnym uczestników. Każdy mógł znaleźć w ofercie coś dla siebie.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty muzyczne pt. „Instrumentalny zawrót głowy” prowadzone przez instruktorów Amatorskiej Orkiestry Dętej im. Karola Namysłowskiego w Ruścu oraz warsztaty taneczne Hip Hop. Do współpracy udało się również zaprosić Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych z Ruśca. Poprowadzone przez Panie zajęcia pt. „Zimowe stwory” pozwoliły rozwinąć umiejętności plastyczne. Bałwanki i skrzaty, które powstały w trakcie zajęć, będą miłą pamiątką. Niewątpliwą atrakcją okazało się przedstawienie dla dzieci „Zaczarowany młynek”. Karnawałowym akcentem był z kolei „Bal przebierańców”. Zabawy, konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek, pokaz tańca przygotowany przez grupę taneczną działającą przy GOK gwarantowały dobrą zabawę. Na zakończenie ferii Wójt Gminy Rusiec – p. Dariusz Woźniak zorganizował dla uczestniczących w zajęciach bezpłatny wyjazd do kina do Bełchatowa. Osiemdziesięcioro dzieci z terenu całej gminy skorzystało z tej propozycji.
Celem organizatorów tegorocznych ferii było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego, twórczego spędzania czasu wolnego. Cieszy fakt dużej ilości milusińskich korzystających z oferty.
Zajęcia zorganizowane zostały w Gminnym Ośrodku Kultury w Ruścu, Domu Kultury w Woli Wiązowej oraz w świetlicach w Dąbrowie Rusieckiej, Dębach Wolskich i Kuźnicy.
Za zaangażowanie w prowadzenie zajęć podziękowania należą się pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Ruścu, muzykom Amatorskiej Orkiestry Dętej w Ruścu i paniom ze Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych. Dziękujemy też rodzicom za umożliwienie dzieciom uczestnictwa w zajęciach oraz za czas poświęcony na przygotowanie pomysłowych kostiumów na „Bal przebierańców”.                                                                                                                 Jeszcze długo wszyscy zainteresowani będą wspominać radosne ferie zimowe 2018.