27 stycznia zakończyły się z niecierpliwością wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych i tym razem pracownice Gminnego Ośrodka Kultury przygotowały bogatą ofertę zajęć dla najmłodszych mieszkańców gminy. Zorganizowane spotkania odbywały się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ruścu, w Domu Kultury w Woli Wiązowej, w GOK w Ruścu, a także w świetlicach w Kuźnicy, Dąbrowie Rusieckiej, Jastrzębicach, Dębach Wolskich oraz Dąbrówkach Kobylańskich. Bez wątpienia każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Warsztaty plastyczne, gry, zabawy, zajęcia sportowe oraz integracyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci wyruszyły również w podróż do świata bajek, uczestnicząc w interaktywnej formie przedstawienia "Królowa Śniegu". 

Z dniem 01.01.2017 r. w Gminie Rusiec obowiązują nowe stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych z posesji zamieszkałych (mieszkańców), posesji niezamieszkałych. Nowe stawki opłat są wynikiem przeprowadzenia nowego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Rusiec. Firmą która wygrała przetarg jest EKO- Region Sp. z o.o. z Bełchatowa.

Każda mieszkaniec który złożył deklaracje w Urzędzie Gminy Rusiec o wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych, zostanie poinformowany poprzez zawiadomienie pisemne o wysokości zobowiązań za poszczególne miesiące.

Dokonując opłatę przelewem bankowym za odbiór odpadów komunalnych, proszę zwrócić uwagę, aby w tytule opłaty koniecznie wskazać osobę widniejącą w deklaracji.

Wszelkie reklamacje dotyczące odbioru odpadów komunalnych należy zgłaszać do Urzędu Gminy Rusiec w jak najszybszym czasie od zaistniałej sytuacji, w sekretariacie urzędu lub pokój nr 13, tel.: 43 6766011 wew. 225, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki:
Pobierz plik (pismo z GUS.(3732034_2942978).pdf)Informacja dotycząca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021r.[Informacja dotycząca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021r.]693 kB

4 listopada br. podczas uroczystej gali w Muzeum Historii Miasta Łodzi, rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs ,,Wzorowa Gmina". W gronie wyróżnionych, zdecydowanie nie mogło zabraknąć Gminy Rusiec.

WZOROWA GMINA JPG

Wójt Dariusz Woźniak, uhonorowany wyróżnieniem w dziedzinie inwestycji, odebrał statuetkę i certyfikat z rąk Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz Przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego Stanisława Cubały. Bez wątpienia tym prestiżowym tytułem Kapituła doceniła wieloletnią pracę włodarza. Gmina Rusiec jest wzorem dla innych samorządów szukających nowatorskich rozwiązań w różnych dziedzinach życia publicznego.