Informuję, iż Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bełchatowie stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu Wola Wiązowa do czasu uzyskania pozytywnych wyników badań mikrobiologicznych wody.
Mieszkańcy miejscowości Wola Wiązowa, Prądzew, Aleksandrów, Annolesie, Antonina, Bolesławów, Dąbrowa Rusiecka, Dąbrówki Kobylańskie, Fajnów, Dęby Wolskie, Dęby Wolskie Kolonia, Janów, Mierzynów, Nowa Wola, Rusiec Kolonia, Salomejów, Wincentów, Zakurowie, Zalasy powinni przestrzegać następujących wskazówek:
- woda z kranu nie może być przeznaczona do spożycia,

- woda z kranu nie może być przeznaczona do przygotowania posiłków,
- woda z kranu może być używana do celów gospodarczych i spłukiwania toalety.
W związku z powyższym Gmina Rusiec zapewni mieszkańcom awaryjne źródło zaopatrzenia w wodę, w postaci wody butelkowanej. Woda będzie do odbioru u sołtysów w/w miejscowości od godz. 19:00. 

Informuję, iż w dniu 06.10.2017 r. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bełchatowie wydał komunikat stwierdzający poprawę jakości wody do spożycia z wodociągu Wola Wiązowa.  W związku z powyższym  mieszkańcy miejscowości Wola Wiązowa, Prądzew, Aleksandrów, Annolesie, Antonina, Bolesławów, Dąbrowa Rusiecka, Dąbrówki Kobylańskie, Fajnów, Dęby Wolskie, Dęby Wolskie Kolonia, Janów, Mierzynów, Nowa Wola, Rusiec Kolonia, Salomejów, Wincentów, Zakurowie, Zalasy mogą używać wodę z wodociągu według następujących zaleceń:
- wodę do celów spożywczych gotować 1 minutę,
- do celów sanitarno-bytowych woda może być używana bez ograniczeń.

Załączniki:
Pobierz plik (komunikat.pdf)KOMUNIKAT[ ]331 kB
Pobierz plik (PPIS.HK.45500.29.3.17.pdf)PPIS.HK.45500.29.3.17[ ]200 kB

Informuję, iż w dniu 06.10.2017 r. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bełchatowie wydał komunikat stwierdzający poprawę jakości wody do spożycia z wodociągu Wola Wiązowa. W związku z powyższym  mieszkańcy miejscowości Wola Wiązowa, Prądzew, Aleksandrów, Annolesie, Antonina, Bolesławów, Dąbrowa Rusiecka, Dąbrówki Kobylańskie, Fajnów, Dęby Wolskie, Dęby Wolskie Kolonia, Janów, Mierzynów, Nowa Wola, Rusiec Kolonia, Salomejów, Wincentów, Zakurowie, Zalasy mogą używać wodę z wodociągu według następujących zaleceń:
- wodę do celów spożywczych gotować 1 minutę,
- do celów sanitarno-bytowych woda może być używana bez ograniczeń.

Załączniki:
Pobierz plik (komunikat.pdf)KOMUNIKAT[ ]331 kB
Pobierz plik (PPIS.HK.45500.29.3.17.pdf)PPIS.HK.45500.29.3.17[ ]200 kB

W związku z wydaniem przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia meteorologicznego prognozującego wystąpienie na terenie województwa łódzkiego w dniu dzisiejszym w godzinach 17:00-24:00 silnego wiatru o średniej prędkości około 50 km/h oraz porywach nawet do 130 km/h zaleca się, zabezpieczenia sobie oraz najbliższym schronienia, przygotowanie się na czasowe ograniczenia w dostawach energii elektrycznej, a także zabezpieczenie mienia, które w wyniku działań żywiołu mogłoby zostać zniszczone lub, porwane przez wiatr mogłoby stwarzać wtórne niebezpieczeństwo.

Załączniki:
Pobierz plik (PISMO WOJEWODY ŁÓDZKIEGO.docx)PISMO WOJEWODY ŁÓDZKIEGO[ ]28 kB

W związku z wydaniem przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia meteorologicznego prognozującego wystąpienie na terenie województwa łódzkiego w dniu dzisiejszym w godzinach 17:00-24:00 silnego wiatru o średniej prędkości  około 50 km/h oraz porywach nawet do 130 km/h zaleca się, zabezpieczenia sobie oraz najbliższym schronienia, przygotowanie się na czasowe ograniczenia w dostawach energii elektrycznej, a także zabezpieczenie mienia, które w wyniku działań żywiołu mogłoby zostać zniszczone lub, porwane przez wiatr mogłoby stwarzać wtórne niebezpieczeństwo.

Załączniki:
Pobierz plik (PISMO WOJEWODY ŁÓDZKIEGO.docx)PISMO WOJEWODY ŁÓDZKIEGO[ ]28 kB