W styczniu br. Zakład Gospodarki Komunalnej w Ruścu został posiadaczem nowej koparko-ładowarki NEW HOLLAND. Sprzęt zakupiono ze środków budżetu Gminy Rusiec. Urządzenie będzie wykonywało wszelkie prace ziemne związane m.in. z gospodarką komunalną w naszej gminie.

   Jak co roku w karnawale, 28 stycznia OSP i Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie Rusieckiej przy wsparciu Wójta oraz firmy Elbud zorganizowali dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy wyjątkową i niezapomnianą zabawę choinkową. Mimo zimowej aury, frekwencja była naprawdę wysoka, a w  sali panowała gorąca atmosfera. Głównym punktem popołudniowego spotkania była wizyta Świętego Mikołaja, który wręczył wszystkim zebranym dzieciom prezenty. Organizatorzy zadbali o wyśmienitą oprawę muzyczną, wiele atrakcji, sprawiając tym samym, iż wspólnie spędzony czas upłynął na wesołych harcach i tańcach. Uśmiechy i wypieki na twarzach dzieci w pełni odzwierciedlały powodzenie tej imprezy.

W dniu 12 lutego w hali sportowej w Woli Wiązowej odbył się, cyklicznie organizowany, Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Rusiec. Zmierzyło się w nim ponad 50 zawodników, którzy rozegrali mecze w 5 kategoriach. Poziom, który reprezentowali był jak zawsze wysoki i wyrównany. Szczególnych emocji dostarczyły rozgrywki mężczyzn w najliczniejszej grupie wiekowej seniorów. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe z rąk Wójta Gminy Rusiec Dariusza Woźniaka i Przewodniczącego Rady Gminy Rusiec Bartłomieja Bieńka.

   W lutym 2017 roku w Gminie Rusiec odbyła się kolejna edycja Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. W tegorocznej edycji uczestniczyło 5 drużyn. Rozgrywki odbywały się w hali sportowej w Woli Wiązowej oraz w świetlicy w Dąbrowie Rusieckiej.

27 stycznia zakończyły się z niecierpliwością wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych i tym razem pracownice Gminnego Ośrodka Kultury przygotowały bogatą ofertę zajęć dla najmłodszych mieszkańców gminy. Zorganizowane spotkania odbywały się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ruścu, w Domu Kultury w Woli Wiązowej, w GOK w Ruścu, a także w świetlicach w Kuźnicy, Dąbrowie Rusieckiej, Jastrzębicach, Dębach Wolskich oraz Dąbrówkach Kobylańskich. Bez wątpienia każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Warsztaty plastyczne, gry, zabawy, zajęcia sportowe oraz integracyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci wyruszyły również w podróż do świata bajek, uczestnicząc w interaktywnej formie przedstawienia "Królowa Śniegu".