W lutym 2017 roku w Gminie Rusiec odbyła się kolejna edycja Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego. W tegorocznej edycji uczestniczyło 5 drużyn. Rozgrywki odbywały się w hali sportowej w Woli Wiązowej oraz w świetlicy w Dąbrowie Rusieckiej.

27 stycznia zakończyły się z niecierpliwością wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych i tym razem pracownice Gminnego Ośrodka Kultury przygotowały bogatą ofertę zajęć dla najmłodszych mieszkańców gminy. Zorganizowane spotkania odbywały się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ruścu, w Domu Kultury w Woli Wiązowej, w GOK w Ruścu, a także w świetlicach w Kuźnicy, Dąbrowie Rusieckiej, Jastrzębicach, Dębach Wolskich oraz Dąbrówkach Kobylańskich. Bez wątpienia każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Warsztaty plastyczne, gry, zabawy, zajęcia sportowe oraz integracyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci wyruszyły również w podróż do świata bajek, uczestnicząc w interaktywnej formie przedstawienia "Królowa Śniegu". 

Z dniem 01.01.2017 r. w Gminie Rusiec obowiązują nowe stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych z posesji zamieszkałych (mieszkańców), posesji niezamieszkałych. Nowe stawki opłat są wynikiem przeprowadzenia nowego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Rusiec. Firmą która wygrała przetarg jest EKO- Region Sp. z o.o. z Bełchatowa.

Każda mieszkaniec który złożył deklaracje w Urzędzie Gminy Rusiec o wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych, zostanie poinformowany poprzez zawiadomienie pisemne o wysokości zobowiązań za poszczególne miesiące.

Dokonując opłatę przelewem bankowym za odbiór odpadów komunalnych, proszę zwrócić uwagę, aby w tytule opłaty koniecznie wskazać osobę widniejącą w deklaracji.

Wszelkie reklamacje dotyczące odbioru odpadów komunalnych należy zgłaszać do Urzędu Gminy Rusiec w jak najszybszym czasie od zaistniałej sytuacji, w sekretariacie urzędu lub pokój nr 13, tel.: 43 6766011 wew. 225, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki:
Pobierz plik (pismo z GUS.(3732034_2942978).pdf)Informacja dotycząca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021r.[Informacja dotycząca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021r.]693 kB