Załączniki:
Pobierz plik (mammografia.pdf)Mammografia[Mammografia]70 kB

Lato_2018.jpg

„Wszystkie dzieci nasze są!” Tymi słowami Majka Jeżowska podkreślała jak najmłodsi ubarwiają nasz świat. Nie zapomniała o tym też Gmina Rusiec. W dniach 28 maja w Ruścu oraz 9 czerwca w Woli Wiązowej odbyły się obchody Dnia Dziecka. Animatorzy zadbali o rozrywkę oraz doskonałe humory przedszkolaków. Nie zabrakło tego, co dzieciaki uwielbiają najbardziej: kolorowych balonów, malowania buziek i wielu innych atrakcji. To święto z pewnością zapadnie maluchom w pamięć!

W obecnych czasach niezwykle istotne jest prowadzenie zdrowego, aktywnego trybu życia. W związku z tym 3 czerwca 2018 roku na sali sportowej w Woli Wiązowej, Wójt Gminy Rusiec Dariusz Woźniak zorganizował „Dzień dla Zdrowia”. W imprezie wzięło udział około 400 osób. Program dnia był przepełniony wszelkimi zabawami i konkurencjami sportowymi, których uczestnicy zdobyli niezwykle ciekawe nagrody oraz upominki. Ku wielkiej radości organizatorów, w zmaganiach wzięli udział nie tylko juniorzy, ale też nieco starsi amatorzy sportowych potyczek. Niezwykle istotnym elementem imprezy był punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Nie zabrakło również kolorowych, a przede wszystkim zdrowych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Rusiec. Wszyscy uczestnicy „Dnia dla Zdrowia” mogli także skorzystać z porad dietetyczno-treningowych, konsultacji kosmetycznych, skosztować naturalnych miodów oraz olejów tłoczonych na zimno.
Goście tej niewątpliwie udanej imprezy wracali do domów w wyśmienitych nastrojach, pełni nowej, pozytywnej energii. Poza upominkami, które otrzymali, zabrali ze sobą nowy zapał do prowadzenia zdrowego stylu życia.

XI_pinik2.jpg