2 PLAKAT 19.06

kurenda brak wody

W słoneczne niedzielne popołudnie 2 czerwca, mieszkańcy Sołectwa Mierzynów mogli miło spędzić czas na pikniku zorganizowanym przez Sołtysa Marka Płóciennika oraz Radę Sołecką. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji - przejażdżka dorożką, malowanie buziek, kolorowe baloniki, wata cukrowa, ognisko z kiełbaskami oraz wiele gier i zabaw.

na strone

 

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 1-26 lipca 2019 r. DYŻUR WAKACYJNY pełnić będą następujące placówki:
- Przedszkole Publiczne w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Ruścu oraz
- Przedszkole Publiczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Wiązowej.
Zapisy przyjmowane są w przedszkolach do 25 czerwca 2019 r. Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do zapisywania dzieci.
Wszelkich informacji udzielają dyrekcje szkół.
Mieszkańcy Gminy Rusiec
W związku z wydaniem przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżenia meteorologicznego drugiego stopnia nr 66 prognozującego wystąpienie silnego upału na terenie województwa łódzkiego od godz. 12:00 dnia 10.06.2019 do godz. 20:00 dnia 12.06.2019, zalecam, w obliczu powstania sytuacji nadzwyczajnej, podjęcie następujących działań:

1) dystrybuowanie ostrzeżenia meteorologicznego do jak najszerszej liczby osób/odbiorców/instytucji na administrowanych przez Państwa obszarze, ze szczególnym uwzględnieniem szkół, ośrodków opiekuńczych i socjalnych, zakładów opieki zdrowotnej;

2) uruchomienie lokalnych systemów ostrzegania i alarmowania - komunikaty na stronach internetowych, w mediach społecznościowych, kontakt z mieszkańcami za pośrednictwem sołtysów, spółdzielni mieszkaniowych, kontakt z lokalnymi mediami i in. Promocja zachowań właściwych z punktu widzenia zachowania bezpieczeństwa:

unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce;

unikanie przebywania na zewnątrz, szczególnie w najbardziej upalnej porze dnia (między godziną 11.00 a 16.00);

spożywanie dużej ilości wody, unikanie słodkich napojów oraz alkoholu; noszenie nakrycia głowy i okularów przeciwsłonecznych; troska o dzieci, osoby starsze, samotne i niepełnosprawne (zwrócenie uwagi na potrzeby sąsiadów); troska o zwierzęta, zapewnienie im schronienia od słońca i dostępu do świeżej wody: planowanie podróży, jeśli to możliwe, na godziny popołudniowe; częstsze przerwy podczas podróży na regenerację; wietrzenie mieszkań w godzinach wieczornych i zamykanie okien w godzinach porannych; powstrzymanie się od uprawiania intensywnego sportu na zewnątrz w godzinach największego nasłonecznienia; rozsądne gospodarowanie wodą – przeznaczanie jej tylko na potrzeby socjalno - bytowe, szczególnie w miejscach narażonych na suszę hydrologiczną lub niedobory wody związane z problemami infrastrukturalnymi; szukanie ochłody w pomieszczeniach klimatyzowanych.