Od_25_maja_obsługa_beneficjentów_w_placówkach_ARiMR_w_pełnym_zakresie.png

Od najbliższego poniedziałku, 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. W województwie śląskim i powiatach, gdzie zagrożenie epidemiczne jest podwyższone sytuacja będzie monitorowana na bieżąco.

To kolejny etap otwierania 18 maja ARiMR wznowiła częściowo obsługę interesantów w swoich placówkach. Rolnicy mogą załatwić w biurach powiatowych sprawy paszportowe i zgłoszenia zwierzęce, a w oddziałach regionalnych formalności związane z wnioskami inwestycyjnymi czy dotyczące działań premiowych.

Od 25 maja jednostki terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą obsługiwały rolników w pełnym zakresie. – Otwieramy wszystkie biura powiatowe i oddziały regionalne, ale jednocześnie na bieżąco monitorujemy sytuację, szczególnie w województwie śląskim i tych powiatach, w których zagrożenie epidemiczne jest podwyższone. W zależności od rozwoju okoliczności będziemy podejmować dalsze decyzje. – powiedział Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Osobiste załatwianie spraw w ARiMR możliwe będzie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. – Chcemy, aby obsługa klienta odbywała się z poszanowaniem bezpieczeństwa, zarówno rolników, jak i naszych pracowników. Każda jednostka będzie sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa na bieżąco. – zapewnił Tomasz Nowakowski.

Na miejscu, w biurach powiatowych, beneficjenci będą mieli m. in. możliwość złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie i obszarowe w formie elektronicznej (aplikacja eWniosekPlus) za pomocą udostępnianej przez biuro powiatowe sieci przy bieżącym wsparciu technicznym pracownika Agencji. Login i kod dostępu każdorazowo wysyłany jest SMS-em na numer telefonu wnioskodawcy podany w formularzu. Dlatego ważne jest, aby przychodząc do biura powiatowego, zabrać ze sobą telefon komórkowy.

Dostępne pozostają narzędzia pozwalające na złożenie wniosków przez internet oraz usytuowane przy placówkach terenowych Agencji wrzutnie na dokumenty.

Na wniosek Wójta, Gmina Rusiec otrzymała 5 000 szt. maseczek ochronnych z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach akcji „Milion maseczek dla mieszkańców Województwa Łódzkiego”.
Urząd Marszałkowski w Łodzi dokonał zakupu maseczek ochronnych w ramach projektu pn. „Zapobieganie oraz zwalczanie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej wywołanej tym wirusem u ludzi na terenie województwa łódzkiego”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Maseczki zostaną przekazane mieszkańcom oraz
zespołom szkolno-przedszkolnym z terenu Gminy Rusiec.
Informujemy, że maseczki można pobrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ruścu
(pon. 9:00-17:00, wt.-pt. 7:30 – 15:30).
______________________________________________
Dziękujemy Marszałkowi Województwa Łódzkiego
za wsparcie naszej gminy w środki ochrony osobistej.
 
Maseczki_UM_w_odzi.jpg

1_001.jpg

W dniu 18.05.2020r., na prośbę Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ruścu, Dziewiąta Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej nieodpłatnie dostarczyła do Gminy Rusiec artykuły spożywcze z Banku Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana. Osoby zakwalifikowane do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2019 zostaną wkrótce poinformowane przez GOPS o terminie dystrybucji żywności.

_______________________________________
Dziękujemy Dziewiątej Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej za szybką i skuteczną pomoc.

Transport_1_-wojsko.jpg

Działania mające na celu zapobieganie i zwalczanie zakażeń wirusem SARS-CoV-2 zmieniły rytm codziennego życia społeczeństwa i spowodowały konieczność pozostania, m.in. przez dzieci i młodzież w domach.

Brak możliwości wychodzenia, korzystania z aktywności fizycznej, instytucji kultury, ale przede wszystkim brak kontaktu z rówieśnikami może rodzić u młodych ludzi frustrację. Nieodnajdywanie się w nowych warunkach może spowodować niechęć do nauki, próby samodzielnego wyjścia z domu, a także może przyczynić się do powstania lub pogłębienia stanów kryzysu emocjonalnego. Młodzież nie ma z kim porozmawiać o tym, co czuje i jak to przeżywa, ale przede wszystkim nie ma z kim porozmawiać o swoim stanie psychofizycznym.

Z uwagi na powyższe został uruchomiony Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Łódzkiego, natomiast koordynowany przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Pod numerem tel. 726 611 611 oraz na w mediach społecznościowych (Snapchacie i Messengerze) 7 dni w tygodniu dzieci i młodzież z terenu województwa łódzkiego mogą uzyskać wsparcie specjalistów, terapeutów, psychologów i interwentów kryzysowych. Codziennie w godzinach od 12.00 do 20:00 działa infolinia, natomiast w godzinach 20.00 – 00.00 można uzyskać wsparcie specjalistów na Snapchacie i Messengerze. Na chwilę obecną telefon funkcjonował będzie do 14 czerwca 2020 r.RCPS_telefon_zaufania1-2.png