W związku z działaniami mającymi zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-COV-2, informujemy, iż wszelkie formalności związane z wypłatą odszkodowań za szkody polegające na obniżeniu plonów na użytkach zielonych i na gruntach ornych kompleksu 9 będą realizowane tylko i wyłącznie drogą korespondencyjną.

WNIOSEK w wersji edytowalnej do PGE w sprawie wypłaty odszkodowania do pobrania w załączniku.

 

wniosek.jpg


Nabr_na_zajcia_muzyczne_-_2021.png
 
Gminny Ośrodek Kultury w Ruścu i Amatorska Orkiestra Dęta im. Karola Namysłowskiego w Ruścu ogłaszają nabór na bezpłatne zajęcia muzyczne do sekcji instrumentów:
🥁 perkusyjnych,
🎺 dętych blaszanych,
🎷 dętych drewnianych.
✔️ Twoją pasją jest muzyka?
✔️ Chcesz rozwijać lub nabyć umiejętności gry na różnych instrumentach?
✔️ Chcesz dołączyć do Orkiestry lub stworzyć własny zespół?
✔️ A może marzy ci się kariera solowa?
 
Zapraszamy serdecznie w szeregi naszej muzycznej rodziny: dzieci (od 8 r.ż),młodzież, dorosłych. Nauczymy Cię gry od podstaw! Zapewniamy instrumenty, wykwalifikowanych instruktorów, a przede wszystkim dobrą zabawę!
 
Czego oczekujemy w zamian? Chęci i Twojego zaangażowania do nauki, dzięki którym będziesz koncertował razem z nami, a przy tym podróżował po całej Polsce.
 
Zapisy trwają do dnia 18 czerwca br. w godz. 8:00 -16:00 bezpośrednio w GOK w Ruścu lub telefonicznie pod nr 43 67 66 125.

Wciąż można starać się o dofinansowanie na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Do 29 maja Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o "Premie dla młodych rolników". Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020.

Przypominamy, że o bezzwrotną premię w wysokości 150 tys. zł mogą ubiegać się osoby, które m.in. w dniu złożenia wniosku mają nie więcej niż 40 lat, posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub uzupełnią je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy. Wnioskujący powinni być właścicielami gospodarstwa rolnego o powierzchni co najmniej 1 hektara. Muszą też prowadzić działalność rolniczą – nie wcześniej jednak niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Młody rolnik powinien również posiadać lub utworzyć gospodarstwo o wielkości ekonomicznej mieszczącej się w przedziale od 13 tys. euro do 150 tys. euro. Jednym z warunków jest także przedłożenie biznesplanu dotyczącego rozwoju gospodarstwa.

Premia dla młodych rolników musi w całości zostać przeznaczona na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Środki będą wypłacane w dwóch ratach:

- 120 tys. zł – po spełnieniu warunków do przyznania pomocy;
- 30 tys. zł – po realizacji biznesplanu.

Szczegóły dotyczące warunków przyznawania Premii dla młodych rolników dostępne są na stronie: https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-61-premie-dla-mlodych-rolnikow.html

150_tys._zł_premii_dla_młodych_rolników_i_Wnioski_na_restrukturyzację_do_końca_maja_-_informacje_prasowe.png

 

Spis_MAJ.JPG

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Główny Urząd Statystyczny i „Głos Seniora” zaprasza na wydarzenie online transmitowane na  profilach Facebook organizatorów, które odbędzie się w piątek 14 maja br. o  godz. 14:00.

Wydarzenie zorganizowane jest w związku z trwającym od 1 kwietnia do 30 września br.  Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje także seniorów, którym GUS stara się zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i wiedzę niezbędną do wypełnienia tego obywatelskiego obowiązku. W związku z tym, we współpracy z innymi instytucjami, które na co dzień troszczą się o tę grupę społeczną – Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej oraz Stowarzyszenie MANKO – wydawcę pisma „Głos Seniora”, organizujemy wydarzenie online: 

Jak Bezpiecznie się spisać. Porady spisowe dla seniorów.

Wydarzenie poprowadzi p. Łukasz Salwarowski – Prezes Stowarzyszenie MANKO oraz Redaktor Naczelny „Głosu Seniora”. Jego gościem będzie Prezes GUS dr Dominik Rozkrut – Generalny Komisarz Spisowy. Podczas spotkania poruszone zostaną wszystkie tematy związane z bezpiecznym udziałem seniorów w spisie powszechnym. Wyjaśnimy uczestnikom jak spisać się bezpiecznie, jakie sytuacje powinny zwrócić uwagę seniorów, jakie działania rachmistrzów nie powinny mieć miejsca, jak zweryfikować ich tożsamość itd. Zapraszamy do udziału.

Z dużym entuzjazmem prezentujemy kolejne nowości w rusieckiej Bibliotece. Dzięki darczyńcom księgozbiór w 2021 r. wzbogacił się o 114 woluminów, a w tym:
  • 42 książki zostały sfinansowane przez  Bank Spółdzielczy w Ruścu,
  • 72 książki zostały przekazane Bibliotece, w ramach prowadzonej akcji pn.: „Podaruj książce drugie życie”, przez: Biankę, Magdalenę, Monikę oraz ks. Jana.
Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!
______________________
Zapraszamy do biblioteki wszystkich miłośników literatury - książki czekają na Was!
➡ Gminna Biblioteka Publiczna w Ruścu
     ul. Koniecpolskiego 5; 97-438 Rusiec
     tel.: +48436766127; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
➡ Katalog księgozbioru: https://www.rusiec-gbp.sowa.pl/
➡ Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 10:00 - 17:00
______________________
Więcej szczegółów na temat akcji GBP w Ruścu znajdziesz: https://www.facebook.com/gminarusiec/posts/1257200911302222

Nowoci_biblioteka_2021.jpg