Drogie Panie, dziękujemy za udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Źródło inspiracji”!
Tym razem tematem przewodnim była florystyka wielkanocna. W roli instruktora wystąpiła Pani Kamila Kałuzińska - nauczyciel florystyki z wieloletnim doświadczeniem. Mieszkanki gminy Rusiec miały okazję poznać różne techniki i style tworzenia kompozycji. W części praktycznej każda z uczestniczek wykonała własną dekorację, która z pewnością przyozdobiła dom podczas Świąt Wielkanocnych.

rdo_inspiracji.jpg

Przypominamy o zbliżających się warsztatach kulinarnych dla dzieci, które wygrały "Zaproszenia" podczas „II Dnia dla zdrowia” w Woli Wiązowej! Spotykamy się w dniu 3 czerwca br. o godz. 16:00 w Peperoni Damiano pizzeria & coffee bari!
Gwarantujemy super zabawę!

Warsztaty_kulinarne-2.jpg

Naładowani ogromną dawką pozytywnej energii po spektaklu pt.: „Prywatna klinika”, a uprzednio „Żona potrzebna od zaraz”, już w tym momencie zapraszamy Państwa na kolejny wyjazd w październiku! Wspaniała obsada oraz wiele zabawnych scen miały odzwierciedlenie w salwach śmiechu i niekończących się oklaskach na stojąco.

Pragniemy również nadmienić, iż ostatnią sztukę obejrzały trzy wyjątkowe Panie… Pani Jolanta, Pani Marta i Pani Anna, które aktywnie angażując się w sportowe zmagania podczas „II Dnia dla zdrowia” w Woli Wiązowej wygrały VOUCHERY na spektakl ufundowane przez Wójta Gminy Rusiec Damiana Szczytowskiego.

Cieszy nas, że tak licznie Państwo wyrażacie chęć uczestnictwa w podejmowanych przez nas inicjatywach kulturalnych!

60654123_1803550666414731_8485510137304317952_o.jpgLiczymy na więcej!

Wójt Gminy Rusiec Damian Szczytowski i LKS Hetman Rusiec

serdecznie zapraszają 1 czerwca 2019r. na Piknik Rodzinny z Hetmanem!


To będzie wyjątkowe wydarzenie, które zrodziło się z pasji i zaangażowania wielu wspaniałych ludzi!

Bez wątpienia to impreza pełna sportowych wrażeń, wzbogacona artystycznymi doznaniami!
Dzieciaki nieprzypadkowa data! Z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy Rusiec...
1 czerwca Dzień Dziecka - W tym dniu czeka na Was mnóstwo zabaw, konkursów i bezpłatnych atrakcji!

Nikogo z Was nie może tam zabraknąć!
Szczegóły na plakacie

 

plakat_HETMAN.jpg

W okresie od 1 kwietnia do dnia 13 maja br. ponad 450 rolników z gminy Rusiec skorzystało z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich poprzez aplikację eWniosekPlus. W punktach zlokalizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Ruścu oraz w Domu Kultury w Woli Wiązowej, według harmonogramu dostosowanego do potrzeb każdego z sołectw, pracownicy instytucji samorządowych służyli fachową pomocą osobom ubiegającym się o płatności unijne.

Przypominamy również tym, którzy jeszcze nie wysłali wniosku do ARiMR, iż termin naboru upływa 31 maja!

https://sso.arimr.gov.pl/auth/realms/ewniosekplus/protocol/openid-connect/auth?client_id=ewniosekplus&redirect_uri=https%3A%2F%2Fewniosek.arimr.gov.pl%2F&state=f59c0bd8-6d36-4aa4-87db-3cfef7373d17&nonce=c96e226e-6b84-4ea4-880d-863cf3937dca&response_mode=fragment&response_type=code&scope=openid