W 2020r. na Czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Ruścu czeka sporo zmian!
Miło nam poinformować, iż z początkiem marca rozpoczną się prace z systemem bibliotecznym SOWA! System jest pakietem programów wspomagających działalność biblioteki. Umożliwia zautomatyzowanie wielu procesów bibliotecznych, takich jak gromadzenie zbiorów, katalogowanie, wyszukiwanie i zestawianie informacji o posiadanych zbiorach, ewidencję posiadanych zbiorów oraz udostępnianie zbiorów (wypożyczanie, rezerwowanie i zamawianie). W pierwszym etapie prac w systemie zostanie stopniowo budowana baza danych całego księgozbioru biblioteki. Każda książka zostanie zaopatrzona w indywidualny kod kreskowy. Zanim jednak książka otrzyma kod, trzeba wykonać szereg działań, a samo wdrożenie systemu jest dość czasochłonne.

__________________________________
Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość! Dołożymy wszelkich starań by w 2021r. uruchomić kolejny moduł systemu i umożliwić Wam wypożyczanie, rezerwowanie i zamawianie książek on-line.
W związku z podjętymi działaniami z dniem 2 marca 2020r. ulegną zmianie godziny otwarcia GBP w Ruścu.

GBP_w_Rucu.jpg

9c4489a06e1a53ae0fe0a6d1be56b937-0.jpg

9c4489a06e1a53ae0fe0a6d1be56b937-1.jpg

Gminny Ośrodek Kultury w Ruścu zaprasza na wieczór poezji autorstwa Piotra Lipki "Wiersze na prawie każdy temat".

_________________

Szczegóły na plakacie

202002_-_Piotr_Lipka.jpg

Tegoroczna, 13. już edycja konkursu dla przedsiębiorców „Firma na medal” nadal trwa. Kapituła konkursu, której przewodniczy Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr, zdecydowała o przedłużeniu terminu zgłoszeń. Do 28 lutego firmy mogą przesyłać formularze konkursowe do bełchatowskiego starostwa. Zwycięzców poznamy w kwietniu.

Przedsiębiorca sam decyduje, w której z czterech kategorii zgłasza swoją firmę. Zasadniczo kategorie rozróżniają liczbę pracowników firmy i czas jej funkcjonowania. Nie ma to natomiast znaczenia w kategorii firmy rodzinnej. Przedsiębiorcy opisują swoją działalność, w tym sukcesy i inwestycje. Mogą pochwalić się m.in. pozyskanymi funduszami z zewnątrz i innowacjami. Przedstawione w formularzach informacje są tylko do wiadomości kapituły konkursu. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Uczestnicy konkursu „Firma na medal” wezmą udział w gali laureatów podczas V Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego 23 i 24 kwietnia br., a zwycięzcy otrzymają prawo do posługiwania się tytułem w celach marketingowych i promocyjnych. Swoją działalność będą mogli także zaprezentować nieodpłatnie w biuletynie samorządowym powiatu „Echo”.

Plakat.jpg

 

image001.png

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Pozyskaj środki na rozwój infrastruktury opieki społecznej. Omówienie zasad naboru w ramach Działania VII.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020".

Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2020 r. w godz. 10:00 – 12:00,  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 15, I piętro.

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie rpo.lodzkie.pl pod przyciskiem „Weź udział", do 13.02.2020 r.

Do skorzystania ze spotkania zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego zainteresowanych przedmiotową tematyką.

Załączniki:
Pobierz plik (Plakat_18.02.20.AK.pdf)Plakat_18.02.20.AK.pdf[ ]644 kB
Pobierz plik (program_6.pdf)program_6.pdf[ ]432 kB