W dniu 20.02.2020r. w Urzędzie Gminy w Ruścu pomiędzy Lokalną Grupą Działania „Kraina Wielkiego Łuku Warty” w Osjakowie, a Ochotniczą Strażą Pożarną w Ruścu zawarto umowę o powierzenie grantu na realizację zadania pod nazwą: ,,Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w miejscowości Rusiec w ramach rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej", realizowanego w ramach projektu grantowego - przedsięwzięcie ,,Budowa, przebudowa, remont i uatrakcyjnienie obiektów infrastruktury lokalnej w tym małej architektury, ścieżek rekreacyjnych i operacji ukierunkowanych na innowacje" w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zagospodarowanie przestrzeni zostanie w 100% sfinansowane z projektu i będzie obejmowało położenie kostki, zamontowanie ławek oraz koszy przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Ruścu.

OSP_Rusiec_-_grant.jpg

W 2020r. na Czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Ruścu czeka sporo zmian!
Miło nam poinformować, iż z początkiem marca rozpoczną się prace z systemem bibliotecznym SOWA! System jest pakietem programów wspomagających działalność biblioteki. Umożliwia zautomatyzowanie wielu procesów bibliotecznych, takich jak gromadzenie zbiorów, katalogowanie, wyszukiwanie i zestawianie informacji o posiadanych zbiorach, ewidencję posiadanych zbiorów oraz udostępnianie zbiorów (wypożyczanie, rezerwowanie i zamawianie). W pierwszym etapie prac w systemie zostanie stopniowo budowana baza danych całego księgozbioru biblioteki. Każda książka zostanie zaopatrzona w indywidualny kod kreskowy. Zanim jednak książka otrzyma kod, trzeba wykonać szereg działań, a samo wdrożenie systemu jest dość czasochłonne.

__________________________________
Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość! Dołożymy wszelkich starań by w 2021r. uruchomić kolejny moduł systemu i umożliwić Wam wypożyczanie, rezerwowanie i zamawianie książek on-line.
W związku z podjętymi działaniami z dniem 2 marca 2020r. ulegną zmianie godziny otwarcia GBP w Ruścu.

GBP_w_Rucu.jpg

9c4489a06e1a53ae0fe0a6d1be56b937-0.jpg

9c4489a06e1a53ae0fe0a6d1be56b937-1.jpg

Załączniki:
Pobierz plik (zakup piskląt gęsi.pdf)możliwość zakupu piskląt gęsi Białych Kołudzkich w promocyjnej cenie[możliwość zakupu piskląt gęsi Białych Kołudzkich w promocyjnej cenie]329 kB

Gminny Ośrodek Kultury w Ruścu zaprasza na wieczór poezji autorstwa Piotra Lipki "Wiersze na prawie każdy temat".

_________________

Szczegóły na plakacie

202002_-_Piotr_Lipka.jpg