image001.png

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Pozyskaj środki na rozwój infrastruktury opieki społecznej. Omówienie zasad naboru w ramach Działania VII.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020".

Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2020 r. w godz. 10:00 – 12:00,  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 15, I piętro.

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie rpo.lodzkie.pl pod przyciskiem „Weź udział", do 13.02.2020 r.

Do skorzystania ze spotkania zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego zainteresowanych przedmiotową tematyką.

Załączniki:
Pobierz plik (Plakat_18.02.20.AK.pdf)Plakat_18.02.20.AK.pdf[ ]644 kB
Pobierz plik (program_6.pdf)program_6.pdf[ ]432 kB

1 001.jpg

2 001.jpg

logo ARiMR_niebieskie_przez_ste.png

 

Od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego.     

O pomoc, która realizowana jest w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020,  może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha. Wnioskodawca powinien zarabiać na produkcji zwierzęcej lub roślinnej, o czym ma świadczyć przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł, odnotowany w okresie 12 miesięcy wstecz od momentu złożenia wniosku. Konieczna jest także obecność w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Co istotne, przyznanie pomocy nie jest uzależnione od wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Nie trzeba również wykazywać wzrostu wartości dodanej brutto.

Wyższa Szkoła Gospodarki z przyjemnością informuje, że w Bełchatowie w terminie 17 i 24.02.2020 r. odbędzie się bezpłatne szkolenie „Jak założyć żłobek. Misja, wizja i biznes”, realizowane w ramach projektu „Dobre praktyki opieki nad dziećmi do lat 3 wsparciem dla pracujących rodziców”.

Zapraszamy każdą osobę, która zainteresowana jest założeniem żłobka/klubu dziecięcego lub zatrudnieniem opiekuna dziennego, i której bliska jest idea instytucjonalnej opieki nad dziećmi do lat 3, będącej wsparciem dla pracujących rodziców.

Dodatkowych informacji udziela Zespół Projektu pod numerem telefonu: 52 567 00 17, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronie: www.opieka.byd.pl

 

 

ulotka Bełchatów MAIL-1.jpg

ulotka Bełchatów MAIL-2.jpg

Załączniki:
Pobierz plik (ulotka Bełchatów MAIL.pdf)ulotka Bełchatów MAIL.pdf[ ]768 kB
Pobierz plik (zaproszenie.pdf)zaproszenie.pdf[ ]627 kB

W dniu 1 lutego zorganizowany został wyjazd dla rolników z terenu naszej gminy na Centralne Targi Rolne w Nadarzynie. Chęć wzięcia udział zgłosiło prawie 50 rolników.

Dzięki staraniom Wójta wyjazd ten był bezpłatny. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie od organizatora targów w wysokości 70%.

Wystawa zorganizowana w halach Ptak Warsaw Expo przyciągnęła tłumy zwiedzających. Niewątpliwą atrakcją podczas targów był zorganizowany tam Puchar Polski Strongman. Uczestnicy zmagali się w kilku konkurencjach. Zmaganiom zawodników sędziowali Mariusz Pudzianowski i Mateusz Ostaszewski. Po sportowych zmaganiach uczestnicy wycieczki mogli porozmawiać z najsilniejszymi w kraju i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

Na targach odbyło się również wręczenie pamiątkowych dyplomów i statuetek dla nagrodzonych w ubiegłym roku: Sołtysa roku: Pana Piotra Bednarka, Sołectwa roku: Sołectwu Annolesie i Gospodyni Roku: Pani Anecie Bednarek.

 

IMG_20200201_122104 (1).jpg