W dniach 11-12 grudnia br. Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza przedstawicieli sektora pozarządowego oraz pełnomocników ds. organizacji pozarządowych z regionu łódzkiego na wydarzenie pn. Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się w INESS HOTEL ul. Wróblewskiego 19/23, 93-578 Łódź.
____________________________
Szczegóły na stronie internetowej https://ngo.lodzkie.pl/forum-organizacji-pozarzadowych-woje…
Zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

Forum.jpg

Wójt Gminy Rusiec Damian Szczytowski zaprasza serdecznie w imieniu swoim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Rusieckiej i firmy Elbud Bełchatów, dzieci w wieku do lat 12 na imprezę mikołajkową, która odbędzie się 21 grudnia br. o godz. 15:00 w strażnicy w Dąbrowie Rusieckiej.
FB_IMG_1575537747773.jpg
Wójt Gminy Rusiec Damian Szczytowski zaprasza serdecznie w imieniu swoim oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Rusieckiej i firmy Elbud Bełchatów, dzieci w wieku do lat 12 na imprezę mikołajkową, która odbędzie się 21 grudnia br. o godz. 15:00 w strażnicy w Dąbrowie Rusieckiej.FB_IMG_1575537747773.jpg

Dzięki uzyskanej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego pomocy finansowej w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, w gminie Rusiec powstały nowe obiekty lekkoatletyczne. Inwestycje zrealizowane w ramach zadania pn.: „Budowa skoczni w dal i rzutni do pchnięcia kulą przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ruścu oraz budowa skoczni w dal przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli Wiązowej” zostały sfinansowane w kwocie 75.000,00zł  z budżetu Województwa Łódzkiego oraz w kwocie 22.748,10zł z budżetu Gminy Rusiec.

Nowe obiekty nie tylko uatrakcyjnią zajęcia wychowania fizycznego, ale również umożliwią dzieciom i młodzieży rozwój sportowych pasji oraz pozwolą w dobrych warunkach trenować i przygotowywać się do udziału w zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym czy wojewódzkim.

 received_470354623839586-1.jpeg

 

Z ogromną satysfakcją prezentujemy kolejne sołectwo, które wykazało się zaangażowaniem i chęcią współpracy!
W ramach zadania pn.: Organizacja „Pikniku Rodzinnego” oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Antonina, współfinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w kwocie 9.968,05 zł oraz z budżetu Gminy Rusiec w wysokości 2.590,91 zł:
- zakupiono altanę oraz utwardzono teren kostką brukową;
- wybudowano grilla z paleniskiem i małą wędzarnią;
- dokonano nasadzenia kwiatów i krzewów;
- zorganizowano w dniu 09.11.2019r. „Piknik Rodzinny”.
Zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Antoninie festyn obfitował w wiele atrakcji m.in. w pokaz ciężkiego sprzętu ratowniczego przygotowany przez OSP Rusiec, a także w zabawy i konkursy dla najmłodszych. Wspólna praca mieszkańców sołectwa przy realizacji prezentowanego projektu, jak również zabawa podczas imprezy, bez wątpienia były wyjątkowymi formami integracji lokalnej społeczności. Jeden cel i ogromne zaangażowanie dały wymierne efekty.
_____________________________
Wyrazy uznania należą się wszystkim mieszkańcom SOŁECTWA ANTONINA, którzy włączyli się we wszelkie prace związane z realizacją zadania. Dziękujemy!

LOGO_1.png