Naładowani ogromną dawką pozytywnej energii po spektaklu pt.: „Prywatna klinika”, a uprzednio „Żona potrzebna od zaraz”, już w tym momencie zapraszamy Państwa na kolejny wyjazd w październiku! Wspaniała obsada oraz wiele zabawnych scen miały odzwierciedlenie w salwach śmiechu i niekończących się oklaskach na stojąco.

Pragniemy również nadmienić, iż ostatnią sztukę obejrzały trzy wyjątkowe Panie… Pani Jolanta, Pani Marta i Pani Anna, które aktywnie angażując się w sportowe zmagania podczas „II Dnia dla zdrowia” w Woli Wiązowej wygrały VOUCHERY na spektakl ufundowane przez Wójta Gminy Rusiec Damiana Szczytowskiego.

Cieszy nas, że tak licznie Państwo wyrażacie chęć uczestnictwa w podejmowanych przez nas inicjatywach kulturalnych!

60654123_1803550666414731_8485510137304317952_o.jpgLiczymy na więcej!

Wójt Gminy Rusiec Damian Szczytowski i LKS Hetman Rusiec

serdecznie zapraszają 1 czerwca 2019r. na Piknik Rodzinny z Hetmanem!


To będzie wyjątkowe wydarzenie, które zrodziło się z pasji i zaangażowania wielu wspaniałych ludzi!

Bez wątpienia to impreza pełna sportowych wrażeń, wzbogacona artystycznymi doznaniami!
Dzieciaki nieprzypadkowa data! Z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy Rusiec...
1 czerwca Dzień Dziecka - W tym dniu czeka na Was mnóstwo zabaw, konkursów i bezpłatnych atrakcji!

Nikogo z Was nie może tam zabraknąć!
Szczegóły na plakacie

 

plakat_HETMAN.jpg

W okresie od 1 kwietnia do dnia 13 maja br. ponad 450 rolników z gminy Rusiec skorzystało z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich poprzez aplikację eWniosekPlus. W punktach zlokalizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Ruścu oraz w Domu Kultury w Woli Wiązowej, według harmonogramu dostosowanego do potrzeb każdego z sołectw, pracownicy instytucji samorządowych służyli fachową pomocą osobom ubiegającym się o płatności unijne.

Przypominamy również tym, którzy jeszcze nie wysłali wniosku do ARiMR, iż termin naboru upływa 31 maja!

https://sso.arimr.gov.pl/auth/realms/ewniosekplus/protocol/openid-connect/auth?client_id=ewniosekplus&redirect_uri=https%3A%2F%2Fewniosek.arimr.gov.pl%2F&state=f59c0bd8-6d36-4aa4-87db-3cfef7373d17&nonce=c96e226e-6b84-4ea4-880d-863cf3937dca&response_mode=fragment&response_type=code&scope=openid

Wydarzenie to było doskonałą okazją, nie tylko do podziwiania sportowych zmagań, ale także aktywnego udziału w prezentowanych dyscyplinach. Pokazy tańca czy taekwondo dzieci i młodzieży z GOK w Ruścu, fitness z Justyną Szladerbą Panaceum Fitness Club Radomsko oraz Weroniką Olczak z Fitness & Dance Studio, mistrzowski pokaz umiejętności MTBstunt w wykonaniu Szymona Kreczmera, Piotra Piasta i Kamila Kobędzowskiego zrobiły ogromne wrażenie na publiczności. Ponadto mogliśmy skosztować przepysznych, zdrowych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy.

Wśród osób biorących udział w zabawach sportowych zostały także rozlosowane liczne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Rusiec Damian Szczytowskiego oraz firmy: Grupę Pamapol z Ruśca i P.P.H.U. "KABAD" Agata Drzazga z Dąbrowy Rusieckiej. Dziękujemy serdecznie sponsorom za finansowe wsparcie, jak również za wkład w integrację lokalnej społeczności i promocję Gminy Rusiec.

Składamy również serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy dla: KSRG OSP Wola Wiązowa, Hetman Rusiec, MKS ORZEŁ Wola Wiązowa, Anny Tomczyk, Przetwórstwa Owoców i Warzyw „DROS” Mariana Błaszczyka, Justyna Szladerba z Panaceum Fitness Club Radomsko, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Ruśca, Kół Gospodyń Wiejskich z Antoniny, Zalasów, Pawłowa, Kuźnicy, Ruśca,Jastrzębic, Zakurowia i Wincentowa, Piotra Lipki, Marka Grendy, Michalina Ochocka, Asia Wrona, Barbara Chęcińska, Zakładu Wędliniarskiego Grzegorz Kępa, Piotra Otolińskiego z „Pasieki Polowa”, Oleje Zimnotłoczone Bi-O-Rys Zuzanny i Michała Oryś oraz wszystkich, którzy z własnej inicjatywy przyłączyli się do uświetnienia „II Dnia dla Zdrowia”.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia w gminie Rusiec!
Razem można więcej!

59528647_829599990740345_1804282749930962944_n.jpg

Załączniki:
Pobierz plik (sesja nadzwyczajna.pdf)VI Sesja Nadzwyczajna[VI Sesja Nadzwyczajna]549 kB