Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapraszają do udziału w projekcie pilotażowym pn. "Akademia Liderów Województwa Łódzkiego", który realizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Celem projektu jest przekazanie wiedzy z zakresu funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, budowy społeczeństwa obywatelskiego oraz e-administracji, aby przygotować uczestników Projektu do pełnienia funkcji liderów w samorządzie terytorialnym, organizacjach pozarządowych oraz społecznościach lokalnych.

Akademia dedykowana jest w szczególności młodym radnym, studentom, uczniom, członkom młodzieżowych rad jednostek samorządu terytorialnego oraz młodzieży zaangażowanej w działalność organizacji pozarządowych. Udział w Projekcie ma charakter nieodpłatny.

Rekrutacja odbywać się będzie od 19 kwietnia 2021r. do dnia 05 maja 2021r.

 Szczegółowe informacje dostępne są na stronie  www.nist.gov.pl w zakładce „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”.

Załączniki:
Pobierz plik (1618564008_REGULAMIN REKRUTACJI_ALWL.pdf)Regulamin[ ]162 kB
Pobierz plik (1618564009_ZAŁĄCZNIK NR 1 DO REGULAMINU REKRUTACJI_ALWŁ.pdf)Załącznik nr 1[ ]250 kB
Pobierz plik (1618564009_ZAŁĄCZNIK NR 2 DO REGULAMINU REKRUTACJI_ALWŁ.pdf)Załącznik nr 2[ ]246 kB
Pobierz plik (1618564166_REGULAMIN PROJEKTU_ALWŁ.pdf)Regulamin projektu[ ]218 kB

 

1_001.jpgoze.jpg

Załączniki:
Pobierz plik (Deklaracja zgłoszeniowa OZE Gmina Rusiec.pdf)Deklaracja OZE[ ]186 kB
Pobierz plik (Kurenda OZE Gmina Rusiec.pdf)Kurenda[ ]767 kB
Pobierz plik (Obowiązek informacyjny RODO .pdf)Obowiązek informacyjny RODO[ ]147 kB
Pobierz plik (Regulamin naboru OZE Gmina Rusiec.pdf)Regulamin OZE[ ]137 kB
Pobierz plik (Umowa użyczenia OZE Gmina Rusiec.pdf)Umowa użyczenia[ ]125 kB

Szanowni Państwo!

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków – w tym od nas samych – poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.

Wszechstronna i rzetelna wiedza na temat naszego kraju i jego mieszkańców to nasze wspólne dobro, a także ogromny kapitał na dziś i na jutro.

Podstawową i obowiązkową formą w tegorocznym spisie ludności jest SAMOSPIS INTERNETOWY.
Dodatkowo z uwagi na sytuację epidemiczną jest to najbezpieczniejsza forma, a także najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.

Formularz spisowy dostępny jest od 1 kwietnia na stronie SPIS.GOV.PL.

Dla osób, które same nie będą mogły dopełnić obowiązku samospisu, w tutejszym Urzędzie Gminy przygotowane zostało stanowisko do samospisu.

Jeżeli nie spiszą się Państwo internetowo, a skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy, będą musieli Państwo udzielić mu odpowiedzi.

Nasz udział w spisie jest nie tylko prawnym obowiązkiem ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny!

UWAGA !!!

Przed przystąpieniem do samospisu warto zapoznać się z listą pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, która jest dostępna na stronie SPIS.GOV.PL  https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

 

W miesiącu kwietniu spis będzie odbywał się wyłącznie poprzez:

  • samospis internetowy oraz
  • kontakt z infolinią spisową pod numerem telefonu 22 279 99 99.

Natomiast od 4 maja dodatkowo rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady telefoniczne.

/-/ Ilona Kopacka

Inspektor ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych

 

16.04-22.04.2021_Wieluń_internet-1.jpg

16.04-22.04.2021_Wieluń_internet-2.jpg

csm_BGR_2021_logo_200_20c211c802.jpg

Oddział Regionalny KRUS w Łodzi wraz ze współorganizatorami zaprasza wszystkich właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVIII edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Konkurs uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Konkurs jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz rozpowszechnianie informacji dotyczących zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym. Udział w Konkursie mogą brać zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne. Warunkiem jest by przynajmniej jeden z właścicieli podlegał ubezpieczeniu społecznemu w KRUS.

Właściciele zgłaszanych gospodarstw mają okazję do zaprezentowania swoich warsztatów pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a także poddania gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który przeprowadzą komisje konkursowe. Podczas eliminacji sprawdzą one, czy zasady ochrony zdrowia i życia są stosowane w ocenianym gospodarstwie, a także czy wyeliminowane są w nim zagrożenia wypadkowe.

W skład wojewódzkiej komisji konkursowej wejdą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwową Inspekcję Pracy, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i inne instytucje działające w środowisku wiejskim. Zastosowanie się do  rad przedstawicieli komisji przyczynia się do wyeliminowania wielu zagrożeń, a tym samym do zmniejszenia ryzyka wypadków i chorób zawodowych rolników oraz ich rodzin.

W siedemnastu dotychczasowych edycjach konkursu udział wzięło ponad 20 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Pragniemy przypomnieć, że laureatami ogólnopolskimi poprzedniej edycji konkursu zostali państwo Anna i Mariusz Chrzanowscy z Nowego Chodnowa w województwie łódzkim. Nagrodą główną był ciągnik rolniczy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 kwietnia we wszystkich jednostkach organizacyjnych KRUS w województwie łódzkim. Więcej informacji pod numerami telefonów: (42) 665 07 13, (43) 823 93 10 lub (44) 725 64 16.