image002

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Przedsiębiorco rozwiń swój biznes".

Spotkanie odbędzie się 17 października 2019 r. w godz. 12:00 – 14:00,  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 15.

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na https://rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife/item/3787-spotkania-informacyjne-pn-przedsiebiorco-rozwin-swoj-biznes pod przyciskiem „Weź udział", do 15.10.2019 r.

Do skorzystania ze spotkania zapraszamy przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego.

Plakat_17.10-1.jpg

 

Załączniki:
Pobierz plik (Plakat_17.10.pdf)Plakat_17.10.pdf[ ]638 kB
Pobierz plik (Program Spotkania 17.10.pdf)Program Spotkania 17.10.pdf[ ]501 kB

FB_IMG_1569709241367.jpg

Celem głównym programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 jest zwiększenie liczby inicjatyw podejmowanych przez mieszkanki i mieszkańców województwa łódzkiego (jako 3 osobowe grupy nieformalne przy wsparciu lokalnych organizacji) oraz lokalne organizacje pozarządowe, w formie projektów mikrograntowych.

Typy projektów powinny obejmować działania realizowane na terenie Województwa Łódzkiego, w szczególności: 

  1. a) mała infrastruktura (np. ławka, trawnik, nasadzenia zieleni) służąca lokalnej społeczności za zgodą właściciela terenu ogólnodostępne dla mieszkańców województwa,
  2. b) projekty kulturalne (np. koncerty, wystawy, wydarzenia okolicznościowe) na rzecz i z udziałem mieszkańców województwa,
  3. c) projekty edukacyjne (np. kursy, warsztaty, szkolenia) na rzecz i z udziałem mieszkańców województwa projekty ekologiczne (np. konferencje, szkolenia, zajęcia edukacyjne)
  4. d) projekty sportowe (np. turnieje, udział w wydarzeniach sportowych, aktywność sportowa z udziałem mieszkańców województwa łódzkiego).

Kwota mikrograntu wynosi od 2 000 do 5 000 zł.

Wnioskodawcy składają wniosek za pośrednictwem generatora znajdującego się na stronie opus.org.pl w zakładce Konkursy. Wnioski, które wpłyną po terminie naboru wniosków nie będą rozpatrywane. Wnioski złożone inną drogą niż za pośrednictwem generatora na stronie opus.org.pl nie będą rozpatrywane. 

Termin składania wniosków23 września - 14 października 2019 roku.  Okres realizacji projektów1 listopada - 8 grudnia 2019 roku.

 

plakat

Likwidacja kasy

o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Rusiec wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.