W dniu 29 kwietnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ruścu odbył się I Festiwal Smaków. W czasie trwania festiwalu Panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy zachęcały do rozsmakowania się w produktach regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, smakach znanych z dzieciństwa, kojarzonych z kuchnią domową, ale także dotąd nieodkrytych. W trakcie imprezy można było spróbować wszystkiego, co najlepsze i najsmaczniejsze – tradycyjnych wędlin, zup, chrupiącego pieczywa, świeżych serów, pierogów, różnego rodzaju klusek, pysznych ciast, kompotów… Podziękowania  za przygotowanie smacznych i pięknie udekorowanych stoisk należą się członkiniom:  Koła Gospodyń Wiejskich „ADA” w Aleksandrowie, Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie Rusieckiej, Koła Gospodyń Wiejskich w Jastrzębicach, Koła Gospodyń Wiejskich  w Kuźnicy i Koła Gospodyń Wiejskich w Pawłowie. Wspomnieć należy, iż w festiwalu po raz pierwszy wzięły udział Panie ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Ruścu oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Antoninie. Zachęcamy do dalszej współpracy! Nie sposób również nie wspomnieć o reprezentacji Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych z Ruśca. Stoisko z ozdobami i innym rękodziełem przykuwało uwagę. Zainteresowani i chętni do nauki mogli spróbować szydełkowania oraz wyrabiania masła.

W dniu 29 kwietnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ruścu odbył się I Festiwal Smaków. W czasie trwania festiwalu Panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy zachęcały do rozsmakowania się w produktach regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, smakach znanych z dzieciństwa, kojarzonych z kuchnią domową, ale także dotąd nieodkrytych. W trakcie imprezy można było spróbować wszystkiego, co najlepsze i najsmaczniejsze – tradycyjnych wędlin, zup, chrupiącego pieczywa, świeżych serów, pierogów, różnego rodzaju klusek, pysznych ciast, kompotów… Podziękowania  za przygotowanie smacznych i pięknie udekorowanych stoisk należą się członkiniom:  Koła Gospodyń Wiejskich „ADA” w Aleksandrowie, Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie Rusieckiej, Koła Gospodyń Wiejskich w Jastrzębicach, Koła Gospodyń Wiejskich  w Kuźnicy i Koła Gospodyń Wiejskich w Pawłowie. Wspomnieć należy, iż w festiwalu              po raz pierwszy wzięły udział Panie ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Ruścu oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Antoninie. Zachęcamy do dalszej współpracy! Nie sposób również nie wspomnieć o reprezentacji Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych z Ruśca. Stoisko z ozdobami i innym rękodziełem przykuwało uwagę. Zainteresowani i chętni do nauki mogli spróbować szydełkowania oraz wyrabiania masła.
Dla festiwalowych smakoszy przygotowany był również program artystyczny. Występ Amatorskiej Orkiestry Dętej im. Karola Namysłowskiego w Ruścu umilał czas radosną i skoczną muzyką. Były też występy taneczne i wokalne dzieci i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury. Młodzi wykonawcy zachwycali swoimi umiejętnościami. Bardzo spodobał się koncert „Chłopaków Szczercowiaków”. Popisy artystyczne tworzyły klimat tej kulinarnej podróży w przeszłość.

W sobotę 24 marca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ruścu wystawiony został spektakl pt. „W DRODZE” w reżyserii Piotra Lipki. Przygotowała go i wystawiła Abstynencka Grupa Recytatorsko - Muzyczna „AMATOR”. Skłaniająca do refleksji, wstrząsająca i wzruszająca relacja dotycząca życia osoby uzależnionej od alkoholu na długo pozostanie w pamięci widzów. Uzupełnieniem i pięknym tłem dla inscenizacji była pierwsza wystawa prac malarskich Martyny Dyły, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, mieszkanki Pawłowa. Cieszy fakt dużego zainteresowania mieszkańców naszej gminy tym wydarzeniem artystycznym. Dowodzi ono, że nie samym chlebem żyje człowiek. Można mieć nadzieję, iż na kolejne prezentacje dokonań młodych, zdolnych i ambitnych ludzi z naszej okolicy nie trzeba będzie długo czekać.
Honorowym patronatem imprezę objął Wójt Gminy Rusiec – Dariusz Woźniak.

Uprzejmie informujemy, że 4 maja 2018 r. (piątek) Urząd Gminy w Ruścu będzie nieczynny.

Za utrudnienia, przepraszamy.

plakat.jpg