Spotkanie_z_Marcinem_Paaszem_1.jpg

W dniu 20 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna w Ruścu zorganizowała spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz słuchowisk radiowych. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III ze Szkół Podstawowych z Ruśca i Woli Wiązowej. Motto twórczości Pana Marcina brzmi: „Słowa niosą uśmiech”, co w pełni znajduje odzwierciedlenie w humorystycznych i zabawnych sytuacjach przedstawionych w Jego książkach. Zgromadzone w sali dzieci emanowały radością i często wybuchały śmiechem słuchając opowieści autora.

Drogie Panie, dziękujemy za udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Źródło inspiracji”!
Tym razem tematem przewodnim była florystyka wielkanocna. W roli instruktora wystąpiła Pani Kamila Kałuzińska - nauczyciel florystyki z wieloletnim doświadczeniem. Mieszkanki gminy Rusiec miały okazję poznać różne techniki i style tworzenia kompozycji. W części praktycznej każda z uczestniczek wykonała własną dekorację, która z pewnością przyozdobiła dom podczas Świąt Wielkanocnych.

rdo_inspiracji.jpg

Przypominamy o zbliżających się warsztatach kulinarnych dla dzieci, które wygrały "Zaproszenia" podczas „II Dnia dla zdrowia” w Woli Wiązowej! Spotykamy się w dniu 3 czerwca br. o godz. 16:00 w Peperoni Damiano pizzeria & coffee bari!
Gwarantujemy super zabawę!

Warsztaty_kulinarne-2.jpg

Naładowani ogromną dawką pozytywnej energii po spektaklu pt.: „Prywatna klinika”, a uprzednio „Żona potrzebna od zaraz”, już w tym momencie zapraszamy Państwa na kolejny wyjazd w październiku! Wspaniała obsada oraz wiele zabawnych scen miały odzwierciedlenie w salwach śmiechu i niekończących się oklaskach na stojąco.

Pragniemy również nadmienić, iż ostatnią sztukę obejrzały trzy wyjątkowe Panie… Pani Jolanta, Pani Marta i Pani Anna, które aktywnie angażując się w sportowe zmagania podczas „II Dnia dla zdrowia” w Woli Wiązowej wygrały VOUCHERY na spektakl ufundowane przez Wójta Gminy Rusiec Damiana Szczytowskiego.

Cieszy nas, że tak licznie Państwo wyrażacie chęć uczestnictwa w podejmowanych przez nas inicjatywach kulturalnych!

60654123_1803550666414731_8485510137304317952_o.jpgLiczymy na więcej!

Wójt Gminy Rusiec Damian Szczytowski i LKS Hetman Rusiec

serdecznie zapraszają 1 czerwca 2019r. na Piknik Rodzinny z Hetmanem!


To będzie wyjątkowe wydarzenie, które zrodziło się z pasji i zaangażowania wielu wspaniałych ludzi!

Bez wątpienia to impreza pełna sportowych wrażeń, wzbogacona artystycznymi doznaniami!
Dzieciaki nieprzypadkowa data! Z myślą o najmłodszych mieszkańcach gminy Rusiec...
1 czerwca Dzień Dziecka - W tym dniu czeka na Was mnóstwo zabaw, konkursów i bezpłatnych atrakcji!

Nikogo z Was nie może tam zabraknąć!
Szczegóły na plakacie

 

plakat_HETMAN.jpg