Tradycją już można nazwać wspólne wieczerze i kolędowanie Mieszkańców Gminy Rusiec. 16 grudnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ruścu spotkało się przy wigilijnym stole około 300 osób.
Wszystkich przybyłych powitał Wójt Gminy Rusiec – Dariusz Woźniak, który złożył zebranym życzenia świąteczne i noworoczne. Wspomniał, że Wigilia to taki czas, w którym nikt nie powinien być sam: „Wigilia jest dniem, w którym powinniśmy pamiętać o wszystkich”.                                                    
Ksiądz Proboszcz – Jan Furgała odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim oraz poprowadził modlitwę. Później przyszedł czas na wspólne życzenia. Podczas łamania się opłatkiem na twarzach zaproszonych gości malowały się wielkie wzruszenie i radość ze spotkania. Następnie uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ruścu zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe. Inscenizacja wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój, za co artyści otrzymali gromkie brawa. Świąteczną atmosferę spotkania podkreśliły również  smaczne potrawy wigilijne.
W rodzinnej atmosferze, w świątecznym nastroju, przy dźwiękach kolęd długo trwały rozmowy i wspólne świętowanie.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. Mamy nadzieję, iż uczestnicy spotkania przeżyli miłe chwile w ciepłej i serdecznej atmosferze.
Podziękowania należą się również tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej niezwykłej uroczystości.

 

Załączniki:
Pobierz plik (porządek .pdf)XXIX Sesja Rady Gminy Rusiec[XXIX Sesja Rady Gminy Rusiec]168 kB

Informuję, iż w dniu 27.10.2017 r. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bełchatowie wydał komunikat stwierdzający przydatność wody do spożycia z wodociągu Wola Wiązowa (miejscowości: Wola Wiązowa, Prądzew, Aleksandrów, Annolesie, Antonina, Bolesławów, Dąbrowa Rusiecka, Dąbrówki Kobylańskie, Fajnów, Dęby Wolskie, Dęby Wolskie Kolonia, Janów, Mierzynów, Nowa Wola, Rusiec Kolonia, Salomejów, Wincentów, Zakurowie, Zalasy).                                                                                                                                                                                                                  W dalszym ciągu będzie prowadzony w ramach kontroli wewnętrznej monitoring jakości wody z wodociągu Wola Wiązowa przez Gminę Rusiec.              

Informuję, iż w dniu 27.10.2017 r. Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bełchatowie wydał komunikat stwierdzający przydatność wody do spożycia z wodociągu Wola Wiązowa (miejscowości: Wola Wiązowa, Prądzew, Aleksandrów, Annolesie, Antonina, Bolesławów, Dąbrowa Rusiecka, Dąbrówki Kobylańskie, Fajnów, Dęby Wolskie, Dęby Wolskie Kolonia, Janów, Mierzynów, Nowa Wola, Rusiec Kolonia, Salomejów, Wincentów, Zakurowie, Zalasy). 
W dalszym ciągu będzie prowadzony w ramach kontroli wewnętrznej monitoring jakości wody z wodociągu Wola Wiązowa przez Gminę Rusiec.