Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ruścu przystąpił do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz rusieckiej szkoły.

Szczegóły akcji:
🗓 Termin: 25 września – 7 października 2021r.
📍 Miejsce: wyznaczony teren parkingu ZS-P w Ruścu.
✔ Przekazać można: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt rtv i agd, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe, itp.
❌ NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE TONERY I ŚWIETLÓWKI!
Pamiętajcie, im więcej sprzętu szkoła uzbiera, tym wyższy bon otrzyma!
Operatorem akcji:
Green Office Ecologic Spółka z o.o.
ul. Trębacka 4
Warszawa 00-074
Kontakt telefoniczny w godz. 8:00 - 16:00
tel. 83 341 75 94 wew. 23
kom. 669-482-511
elektrosmieci.jpg
Wakacyjne wojaże dla dzieci za nami... Nie zapominamy też o dorosłych mieszkańcach Gminy Rusiec! Zapraszamy do udziału w wycieczce do Kazimierza Dolnego i Sandomierza w terminie 9-10 października 2021r. Zapisy prowadzone są do dnia 1 października 2021r. (ilość miejsc ograniczona).
_____________________
ℹ️ Szczegółowych informacji udziela Gminny Ośrodek Kultury w Ruścu w godz. 9:00 -16:00:
📌 ul. Koniecpolskiego 5, 97-438 Rusiec,
☎️ 43 67 66 125.
_____________________
Wycieczka współfinansowana z budżetu Gminy Rusiec.

202109_-_Wycieczka_Kazimierz_Dolny_i_Sandowmierz.png

Podsumowaniem tegorocznych wakacji było wydarzenie pn.: „Zakończenie Lata z GOK”, zorganizowane 20.08.2021r. w Woli Wiązowej przez Gminny Ośrodek Kultury w Ruścu i Gminę Rusiec. Za sprawą licznych, a zarazem bezpłatnych atrakcji impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nim zabrzmiał „pierwszym dzwonek” dzieci i młodzież mogły spożytkować swoją energię:

✔️ na dmuchanym placu zabaw,

✔️ w kąciku maluszka,

✔️ podczas pląsów przygotowanych przez animatorów i artystów wykonujących sztuczki cyrkowe,

✔️ w warsztatach plastycznych z KGW w Ruścu,

✔️ w sportowych zmaganiach MKS „Orzeł” Wola Wiązowa,

✔️ w pokazach i zabawach OSP Rusiec i OSP Wola Wiązowa,

✔️w wyrzutach barwnych pyłków w ramach imprezy towarzyszącej - Eksplozja Kolorów.

Na scenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała młodzież oraz Magik Markus.

Dla najmłodszych czekały kolorowe baloniki od VII Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Tropiciele” Wola Wiązowa, wata cukrowa od KGW Dąbrowianki oraz barwne tatuaże i warkoczyki od Animatorek!

Feerią barw, z szerokim uśmiechem na ustach zakończyliśmy tegoroczne wakacje. Pomimo kapryśnej pogody, bez wątpienia było to popołudnie pełne wrażeń i doskonałej zabawy!

Zakoczenie_lata_z_GOK_2021.jpg

Z początkiem sierpnia br. zakończono prace nad realizacją zadania pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 117356E w miejscowości Nowa Wola polegająca na budowie chodnika (odcinek ok. 150mb)”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 39.382,49 zł brutto i został sfinansowany ze środków własnych budżetu Gminy Rusiec. Wykonawcą zadania był Zakład Gospodarki Komunalnej w Ruścu.

Chodnik_Nowa_Wola_-_2021.jpg

Rok szkolny w pełni, a my z nutą nostalgii wracamy wspomnieniami do wakacji…
Cykl podróży z Gminnym Ośrodkiem Kultury rozpoczął wyjazd do Kina Helios na film pt.: „Kosmiczny mecz. Nowa Era”, który przysporzył dzieciom dobrego humoru. Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszył się także Rodzinny Spływ Kajakowy na szlaku wodnym Osjaków – Konopnica, podczas którego podziwiać można było nadwarciańską przyrodę. W liczne atrakcje oraz ciekawe miejsca do zwiedzenia obfitowały również całodniowe wycieczki do Wrocławia oraz Ojcowskiego Parku Narodowego.
Podczas zajęć warsztatowych zorganizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ruścu oraz w Domu Kultury w Woli Wiązowej, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poczynając od eksperymentów chemicznych, poprzez zajęcia integracyjne, kończąc na kreatywnych warsztatach z tworzenia kompozycji roślinnych w szklanym naczyniu.
__________________
„Lato z GOK” spędziło łącznie niemal 3⃣0⃣0⃣ osób!
Dziękujemy, że byliście z nami!
Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie!
Podziękowania kierujemy również do Pani Edyty Majchrzak i Pani Magdaleny Góry za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi w czasie letnich wojaży oraz do grupy Animatorki za pełne kreatywności animacje.

Zachęcamy do obejrzenia video realacji z zajęć:
__________________
Zajęcia oraz wycieczki zostały współfinansowane z budżetu Gminy Rusiec i Gminnego Ośrodka Kultury w Ruścu.