Nadrabiamy wieloletnie zaniedbania w Gminie Rusiec! Znów będzie gabinet stomatologiczny w Ruścu, a ośrodki zdrowia w Ruścu i Woli Wiązowej wreszcie doczekają się podjazdów dla osób niepełnosprawnych.

Gabinet stomatologiczny w budynku ośrodka zdrowia w Ruścu przy ulicy Mickiewicza zlikwidowano w latach 90. I od tej pory, mimo wielu próśb mieszkańców, kolejne władze gminne nie zdecydowały się na reaktywowanie go. Wkrótce się to zmieni.

Po wielotygodniowych negocjacjach udało się osiągnąć porozumienie z lekarzem, która będzie prowadzić gabinet. - Jednym z naszych warunków było, aby gabinet stomatologiczny świadczył usługi dla mieszkańców również w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. O szczegółowym zakresie usług będziemy jeszcze informować, ale na pewno będzie to duże ułatwienie dla naszych mieszkańców – mówi Damian Szczytowski, Wójt Gminy Rusiec.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się remont pomieszczenia, w którym będzie znajdować się gabinet. Zakres niezbędnych do wykonania prac jest bardzo duży. Nie zakłócą one jednak funkcjonowania ośrodka zdrowia. Koszty remontu i kompleksowego wyposażenia gabinetu w całości pokryte zostaną z dofinansowania pozyskanego przez Gminę Rusiec.

Robimy wszystko, aby jak najszybciej mogli skorzystać z gabinetu pierwsi pacjenci – wyjaśnia Damian Szczytowski. W trosce o zdrowie i komfort mieszkańców naszej Gminy planujemy w tym roku jeszcze dwie inwestycje, tj. budowę podjazdów dla niepełnosprawnych przy ośrodkach zdrowia w Ruścu i w Woli Wiązowej – dodaje wójt.

Zostały już wykonane projekty podjazdów oraz przebudowy obecnych schodów zewnętrznych, a wkrótce zostaną wyłonieni wykonawcy.

Warto wspomnieć, że duży wpływ na wspomniane wcześniej inwestycje mieli mieszkańcy. Dzięki ich postawie, Gmina Rusiec w rządowym konkursie „Rosnąca odporność” zajęła drugie miejsce, co zostało nagrodzono kwotą 500 000 zł.

Foto_1.jpgFoto_2.jpgFoto_3.jpg