W wtorek 3 maja w Ruścu odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Na placu przed rusiecką strażnicą zebrało się kilkudziesięciu strażaków-ochotników z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Ruścu, Dąbrowie Rusieckiej, Jastrzębicach, Woli Wiązowej i w Aleksandrowie. Oprócz strażaków w uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu na czele z wójtem Damianem Szczytowskim, mł bryg. Wojciech Maciejewski – zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, Wiesław Moszyński – wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Bełchatowie i prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Ruścu, przedstawiciele lokalnych firm oraz mieszkańcy gminy.

Obchody rozpoczęły się przemarszem do kościoła i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II. Następnie druhowie wzięli udział w mszy świętej odprawionej przez kapelana gminnego OSP – księdza proboszcza Jana Furgałę.

Po nabożeństwie - przy dźwiękach Orkiestry Dętej im. Karola Namysłowskiego - strażacy przemaszerowali ulicami Ruśca do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam wręczono medale i odznaczenia. Srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa” – nadany przez Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP – otrzymał dh Zbigniew Grzelak.

Odznaczenia za wieloletnią służbę przyznano 34 druhom, wśród których znaleźli się m.in. Stanisław Łyczywek (60 lat służby), Józef Szczepanik (55 lat), Jan Wlazłowski (50 lat), Henryk Szczęsny i Andrzej Niedbalski (po 45 lat).

Ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego, troska o bezpieczeństwo innych wpisane jest w codzienną strażacką służbę. Wszystkim Druhnom i Druhom składamy podziękowania za poświęcenie, trud i zaangażowanie w niesieniu bezinteresownej pomocy.

Dzień_Strażaka.jpgDzień_Strażaka_1.jpgDzień_STrażaka_3.jpgDzień_Strażaka1.jpgDzień_Strażaka2.jpgIMG_20220503_150129.jpg