Accessibility Tools

Skip to main content

SPOŁECZNA AKCJA SPRZĄTANIA LASÓW

6 marca, 2021
        23 sierpnia 2020 r. w Dąbrowie Rusieckiej odbyła się akcja sprzątania lasu, która po raz pierwszy została zorganizowana przez grupę Leszy Bełchatów – Miłośnicy czystych lasów przy współpracy z lokalnymi organizacjami i Gminą Rusiec. Energia i zaangażowanie wolontariuszy z Leszy Bełchatów zmotywowała mieszkańców Gminy Rusiec by stworzyć – grupę Leszy Rusiec. Jest to grupa nieformalna, do której każdy może dołączyć, bez żadnych zobowiązań – wystarczy przyjść w wyznaczonym dniu i miejscu, by wspólnie oczyścić las z zalegających w nim śmieci. Idea grupy zakłada, by przynajmniej raz na kwartał organizować akcję na terenie naszej gminy.
        Już 21 marca 2021r. LESZY RUSIEC zapraszają do czynnego udziału w sprzątaniu lasu w Ruścu. Zbiórka o godz. 13:00 na parkingu przed cmentarzem. Organizatorzy zapewniają uczestnikom: rękawiczki, worki, maseczki, płyny do dezynfekcji, poczęstunek, a przede wszystkim spacer na świeżym powietrzu.
__________________________________________________________
UWAGA!
Każdy z Was może zostać lokalnym bohaterem i zrobić coś bezinteresownie dla środowiska, a jednocześnie dla nas samych. Jeśli chcesz zorganizować kolejną akcję sprzątania lasu, tym razem w Twojej okolicy, to koniecznie skontaktuj się z LESZY RUSIEC. Grupa:
➡ udzieli wsparcia merytorycznego i technicznego,
➡ wypromuje wydarzenie w mediach społecznościowych,
➡ przyjedzie w wyznaczone miejsce i czynnie pomoże w akcji sprzątania.
__________________________________________________________
MIESZKAŃCY GMINY RUSIEC WSPÓLNIE SPRAWMY, BY LASY BYŁY NASZĄ CHLUBĄ, A NIE POWODEM DO WSTYDU! ZRÓBMY TEN MAŁY GEST W WIELKIEJ SPRAWIE!