Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Dzień Sportu z mistrzynią świata!

Dzień Sportu to dla wielu uczniów jeden z ulubionych dni w roku. Nie inaczej było 3 czerwca w szkole podstawowej w Ruścu.

Imprezę patronatem honorowym objął Wójt Gminy Rusiec Damian Szczytowski. Gościem specjalnym była Katarzyna Borowiec – pierwsza w historii rusieckiej szkoły wychowanka, która może poszczycić się tytułem mistrza świata! Zdobyła je w 2022 roku z drużyną Grembach Łódź podczas Klubowych Mistrzostw Świata w beach soccerze (plażowa odmiana piłki nożnej). Ma również w dorobku występy w reprezentacji Polski.

Obok rywalizacji uczniów w konkurencjach lekkoatletycznych, atrakcją dnia był mecz piłki nożnej. Obie drużyny uczniów zagrały w nieco wzmocnionych składach. W zespole „Czarnych” wystąpił wracający na boisko po ciężkiej kontuzji wójt Damian Szczytowski (niegdyś mocny punkt Hetmana Rusiec). Drużynę „Żółtych” wzmocniła natomiast Katarzyna Borowiec. Emocji było co nie miara, a o wygranej decydowały rzuty karne!

– Cieszy mnie tak liczna frekwencja podczas Dnia Sportu. Ale równie wielką radość sprawia mi, gdy z okien Urzędu Gminy widzę młodzież chętnie korzystającą z naszego orlika nie tylko podczas lekcji wf, ale zwłaszcza w godzinach pozalekcyjnych – mówi wójt Damian Szczytowski.