Kolejne środki dla Gminy Rusiec
11 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego Wójt Gminy Rusiec Damian Szczytowski i Skarbnik Gminy Aleksandra Bartkowiak podpisali z Marszałek Województwa Łódzkiego Joanną Skrzydlewską umowę na dofinansowanie zadania pn. „Zagospodarowanie terenów zielonych w Gminie Rusiec”.

W ramach programu „Łódzkie dla klimatu” 2026 nasza gmina otrzymała 112 500 zł dofinansowania. Wartość całej inwestycji wynosi 327 700 zł.
Projekt dotyczy działki za przedszkolem pozyskanej od parafii w Ruścu. Obejmuje budowę dwóch altan, wykonanie alejek i placu z nawierzchni przepuszczalnych, montaż lamp solarnych, nasadzenia zieleni oraz montaż elementów małej architektury, takich jak ławki, kosze, budki dla ptaków i nietoperzy czy hotele dla owadów. Nie zabraknie również rozwiązań wykorzystujących wodę deszczową do podlewania roślin.
To dobra wiadomość tym bardziej, że spośród 88 złożonych wniosków wsparcie otrzymało tylko 21 projektów.
Dziękujemy Samorządowi Województwa Łódzkiego za wsparcie. Już wkrótce mieszkańcy zyskają kolejną zieloną i przyjazną przestrzeń do odpoczynku i rekreacji.

Popularne wpisy
- 15 kwietnia, 2026
- 18 listopada, 2025
- 20 maja, 2026