Ułatwienia dostępu

Skip to main content

WSPIERAJ LOKALNIE PRZEKAŻ 1% W GMINIE RUSIEC

4 lutego, 2022

Informujemy, że Urząd Gminy Rusiec uzyskał dostęp do przygotowanej w ramach realizacji projektu „Wspieraj lokalnie” aplikacji do rozliczeń PIT i wspierania lokalnych OPP przy wykorzystaniu 1% podatku za rok 2021. Aplikacja jest w pełni funkcjonalna i gotowa do użycia.
___________________________________
Aplikacja służy do rozliczania deklaracji PIT. Każdy podatnik, który skorzysta z aplikacji, będzie mógł przekazać 1% jednej z organizacji działającej w naszym regionie.
___________________________________
Korzystając z aplikacji “WSPIERAJ LOKALNIE”:

– wychodzimy z inicjatywą wsparcia i promocji lokalnych OPP,
– udostępniamy i ułatwiamy dostępu do listy OPP z terenu naszej gminy, przyczyniamy się do szerzenia idei wsparcia lokalnych organizacji i świadomej regionalnej pomocy,
– oferujemy pomoc w zbiórce 1% dla organizacji lokalnych, które często nie mają tak dużej siły przebicia w celu reklamy, jak duże ogólnopolskie organizacje, a działają lokalnie i pomagają naszym mieszkańcom.
___________________________________
Aplikacja dostępna jest na stronie: https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-rusiec/

Zachęcamy do skorzystania z programu i przekazania tzw. 1% na rzecz wybranej przez Państwa organizacji pozarządowej z terenu naszej gminy. Wskazanie konkretnej organizacji pożytku publicznego w zeznaniu podatkowym skutkuje tym, że 1% należnego podatku nie trafia do budżetu państwa, tylko na konto wybranej organizacji.

___________________________________

„Wspieraj lokalnie” to projekt realizowany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl.Łatwe podatki PIT Online.

 

wspieraj_lokalnie_2.png