plakat---ferie-2018.jpg

GABINET PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ
finansowany jest ze środków budżetu państwa
otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ruścu, przy ul. Wieluńskiej 33 powstał GABINET PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ. Na podstawie umowy nr 28/2017/960.71 z dnia 22.12.2017r. zawartej pomiędzy Wojewodą Łódzkim, a Gminą Rusiec gabinet jest dotowany z budżetu państwa na realizację zadania własnego Gminy Rusiec. Dotacja finansowa przeznaczona została na sfinansowanie wyposażenia gabinetu profilaktyki zdrowotnej.  Kwota dotacji to 4.185,00 zł (słownie: cztery tysiące sto osiemdziesiąt pięć złotych 00/100).

Tradycją już można nazwać wspólne wieczerze i kolędowanie Mieszkańców Gminy Rusiec. 16 grudnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ruścu spotkało się przy wigilijnym stole około 300 osób.
Wszystkich przybyłych powitał Wójt Gminy Rusiec – Dariusz Woźniak, który złożył zebranym życzenia świąteczne i noworoczne. Wspomniał, że Wigilia to taki czas, w którym nikt nie powinien być sam: „Wigilia jest dniem, w którym powinniśmy pamiętać o wszystkich”.                                                    
Ksiądz Proboszcz – Jan Furgała odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim oraz poprowadził modlitwę. Później przyszedł czas na wspólne życzenia. Podczas łamania się opłatkiem na twarzach zaproszonych gości malowały się wielkie wzruszenie i radość ze spotkania. Następnie uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ruścu zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe. Inscenizacja wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój, za co artyści otrzymali gromkie brawa. Świąteczną atmosferę spotkania podkreśliły również  smaczne potrawy wigilijne.
W rodzinnej atmosferze, w świątecznym nastroju, przy dźwiękach kolęd długo trwały rozmowy i wspólne świętowanie.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. Mamy nadzieję, iż uczestnicy spotkania przeżyli miłe chwile w ciepłej i serdecznej atmosferze.
Podziękowania należą się również tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej niezwykłej uroczystości.

 

Załączniki:
Pobierz plik (porządek .pdf)XXIX Sesja Rady Gminy Rusiec[XXIX Sesja Rady Gminy Rusiec]168 kB